Mé cíle


  • Sdílet své myšlenky
  • Najít dobrého nakladatele
  • Prosadit se svými díly
  • Vydat svá díla
  • Přimět druhé k zamyšlení 
Krátký list, který ovšem vyžaduje dlouhý čas. A proto jsem založil tento blog. Zkouším si jít za svým snem. Tohle jsou mé cíle a vím, že splnit si je mohu jen díky vám, čtenářům. Pokud byste mě chtěli v tomto snu nějak podpořit, neváhejte mě kontaktovat.

Jedna z nejdůležitějších věcí, které jsem se v životě naučil, je to, že ujasnění si svého záměru je pro jeho uskutečnění to nejdůležitější. V praxi to znamená to, že chcete-li něčeho dosáhnout, musíte vědět, co přesně chcete.

Možná to zní banálně, třeba si myslíte, že přeci moc dobře víte, co chcete, ale důležité je přesně si to definovat a přemýšlet nad tím, zda to, co chceme, je pro nás opravdu dobré. Ne vždy tomu tak je. A ne vždy jsme nakonec šťastní, když to, co chceme, dostaneme. Štěstí totiž obvykle nepřichází s tím, že něčeho dosáhneme, ale skrývá se v tom, jak jsme toho dosáhli a jak se při tom cítíme.

Mám hromadu snů stejně jako vy. Pokud jde o můj záměr, co se týče zdejšího webu, shrnul bych jej krátce do "stát se spisovatelem". To však vyžaduje spoustu dílčích cílů, protože někým se stát není jen tak. Stát se něčím vyžaduje změnit sám sebe a často tím i různě ovlivnit své okolí.

A malé doporučení na závěr: sepište si svůj seznam věcí, kterých chcete dosáhnout; garantuji vám, že bude ve všem mnohem větší pořádek, než když budete své sny nosit jen v hlavě. Anebo o nich napište knihu! Nechť je víc nás spisovatelských duší.